Öntőformába hozunk! - "Munkácskodás" a múzeumban

A Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében, október 16-27-ig múzeumpedagógiai foglalkozásra várjuk az iskolai osztályokat, hogy megismerkedjenek a Beregi Múzeum méltán híres vasöntvény-gyűjteményével, és maguk is a mintakészítő, olvasztó vagy éppen öntőmunkás bőrébe bújjanak...

A foglalkozás időtartama: 90 perc

Érdeklődni lehet a 45/470-638-as számon, az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., vagy személyesen a Máthé-kúriában (Rákóczi út 13.).

2017 9 1 2017 9 2

Múzeumi süniszüret

Kedves Barátunk!

A süni a Múzeumok Őszi Fesztiváljának kabala állata, immáron 5 éve. Az évforduló alkalmából országos süniszüretre hívunk Téged egy okostelefonra szabott (ingyenesen letölthető applikáció) virtuális játékkal. A „süniszüret” egy múzeumi séta is egyben, melynek során mélyebben megismerheted a Múzeumok Őszi Fesztiváljában résztvevő múzeumokat, és ha te vagy a legügyesebb "szüretelő", elnyerheted meglepetés ajándékunkat is.

A Beregi Múzeum is csatlakozott a süniszürethez: próbáld ki, játssz velünk!

2017 9 3

Részletek a helyszínen!