A július első hétvégéjén megrendezett Zoárd-napi Sokadalomra a Beregi Múzeum a „Vásáros” Namény című kiállítással készült. A múzeum sátrában a látogatók megtekinthették a 60-as, 70-es évek vásári fotóit, jellegzetes vásári portékáit. Ehhez kapcsolódott a múzeumi totó is: a helyesen kitöltők között eredeti keresztszemes hímzéssel díszített párnát sorsoltunk ki.
Badak Gyula, Zoárd-napi múzeumi totónk nyertese átvette az eredeti keresztszemes mintával hímzett párnát Varga János múzeumigazgatótól.
A Dolgozzál és Imádkozzál Alapítvány - melynek alapítója Gombita Sándor - számítógépeket adományozott a helyi és kárpátaljai iskoláknak. Az ünnepélyes átadásra június 23-án került sor a Beregi Múzeumban, ahol jelen voltak az intézmények képviselői, illetve az alapítvány nevében dr. Szalanics László kuratóriumi elnök valamint Felhősné dr. Csiszár Sarolta és Varga János kuratóriumi tagok.
Vásárosnamény bevezető útjai mellett az évek során megkopott, elöregedett Tomcsányi-kastély – Beregi Múzeum tájékoztató táblák Szegedi Ferenc (a Tomcsányi család leszármazottja) és Böröczki Gábor fotós, valamint a Beregi Múzeum jóvoltából megújultak.
Októberben a harmadik tábla (Ilki út) is elkészült.
Kas, járom, köpéce – Őszi Fesztivál váltatlan lovakkal
Idén is csatlakozott a Beregi Múzeum a Múzeumok Őszi Fesztiválja országos programsorozatához. Az általános és középiskolások számára rendezett múzeumpedagógiai foglalkozásokon régi mesterségekkel ismerkedhettek meg a gyerekek. A kosárfonás, a teknővájás, a vékakészítés és a járomfaragás termékeit, eszközeit, néprajzi és társadalmi körülményeit részletesen bemutató interaktív foglalkozásokat a Múzeum négy munkatársa (Tóthné File Dóra tárlatvezető, Kissné Gráf Éva történész, Szász Csaba múzeumpedagógus és Varga János múzeumigazgató-etnográfus) párhuzamosan, négy helyszínen vezette a diákcsoportoknak október utolsó hetében.
Az eredeti műtárgyakat, archív fotókat és néprajzi filmeket felvonultató programokon a legkisebbektől (elsősök) a legnagyobbakig (tizenegyedikesek) rengetegen vettek részt; az összesen 64 foglalkozás résztvevői jó hangulatban távozhattak a múzeumból, hiszen nem csak a csíkkassal vagy a sózóteknővel ismerkedhettek meg közelebbről, hanem többek között mérlegre vonhatták a véka búzát, vagy kipróbálhatták magukat ökörként járommal a nyakukban.
A közelmúltban ünnepelte 70. születésnapját Felhősné Dr. Csiszár Sarolta, a Beregi Múzeum nyugalmazott igazgatója. 1978-ban került az intézmény élére, persze előtte is tevékenyen részt vett a múzeum életében: édesapját, Csiszár Árpádot rendszeresen elkísérte gyűjtőútjaira, miközben a népi és egyházi textilmunkák, az iskolatörténet és a beregi temetkezési szokások szakértőjévé vált. 1985-ben tette le egyetemi doktori vizsgáját a Temetkezési szokások a Beregi-Tiszaháton című dolgozatával. 2012-ben nyugdíjba ment, de a mai napig aktív kutatómunkát végez: a magyarországi és a határon túli magyar református egyházak úrasztali terítőinek és templomi textíliáinak felmérésében és vizsgálatában vesz részt.
Munkásságáért többek között 1996-ban a Milleniumi Emlékbizottságtól Eötvös-emlékplakettet, 2007-ben Vásárosnamény képviselő-testületétől a Pro Urbe-díjat, 2014-ben Károli Gáspár-díjat vehetett át.
A jeles nap alkalmából a Beregi Múzeum dolgozói ezúton is jó egészséget és további sikeres munkát kívánnak az ünnepeltnek!
December 14-én a vásárosnaményi Művelődési Központ kiállítóterme a helyi általános iskola diákjaival telt meg, hogy a karácsonyra készülődve karácsonyfadíszeket, képeslapokat, asztali díszeket készíthessenek. A Beregi Múzeum asztalánál, a múzeum munkatársainak segítségével a gyerekek színezhették, vághatták és hajtogathatták azt a képeslapot, amit egy 1986-os Képes Kálvin Kalendáriumból való rajz díszített.