Vásárosnaményban idén is megtartották a Zoárd-napi Sokadalmat. Természetesen a Beregi Múzeum sem hiányozhatott a rendezvényről: a Strandszezon és fürdődressz című kiállítással készültünk, ahol az érdeklődők régi fényképeken tekinthették meg, hogyan és milyen fürdődresszekben fürdőztek Vásárosnamény és környékének nemesi családjai (Tomcsányiak, Ujhelyiek, Mikeczek), valamint a múzeum saját felvételeiről láthatták a néhány évtizeddel ezelőtti ugornyai Tisza-parti életképeket. Aki kedvet kapott, maga is korabeli strandolóvá válhatott...

A múzeumi totó ebben az évben sem maradt el: aki figyelmesen végignézte a kiállítást, könnyedén ki tudta tölteni a 13 kérdésből álló tesztünket. A jól válaszolók között egy beregi keresztszemes hímzéssel díszített futót sorsoltunk ki, a nyertes idén Király Lilla, vásárosnaményi diák volt.

2017 6 1