Június 24. estéjén és éjszakáján a vásárosnaményi Tomcsányi-kastély és a parkja megtelt látogatókkal, akik a Múzeumok Éjszakája programjaira voltak kíváncsiak. Gazdag Adrienn népszerű dallamokkal alapozta meg a hangulatot, amit a Bihari Banda lendületes néptánc és folklórbemutatója követett. Eközben folyamatos programok kísérték a rendezvényt, mint a népi ételek kóstolása, népi játékok, pónilovaglás vagy az éjszakai tárlatvezetés a Beregi Múzeum állandó kiállításaiban. Két ideiglenes kiállítást is megnyitottunk, amelyeket muzeológusaink fényképes előadása, bemutatója kísért: a „Naményi időgép” fényképes időutazásra hív, míg a „Kostök és disznóepe” című kiállítás megdöbbentő és furcsa tárgyakat vonultat fel a múzeum gyűjteményéből. A kiállítások a nyár folyamán látogathatóak. Az estét táncház és tűzugrás zárta.

2017 5 1

Naményi időgép

2017. június 24-én, a Múzeumok Éjszakáján nyílt kiállításunk a Vásárosnamény fényképeken, egykor és most alcímet viseli. A fotók párhuzamosan mutatják be városunk múltbéli és jelenlegi utcaképeit, épületeit, fontos helyszíneit. Van, ahol szembetűnő a változás, máshol megállt az idő...

A kiállítás megtekinthető a nyár folyamán a Tomcsányi-kastély kiállítóterében.

2017 5 2 2017 5 3

Kostök és disznóepe

A fenti címmel nyílt új időszaki kiállításunk 2017. június 24-én, a Múzeumok Éjszakáján. A raktárainkban őrzött számtalan régiség, néprajzi emlék közül néha előkerülnek olyan furcsa és megdöbbentő tárgyak, melyeknek funkciója vagy akár anyaga is fejtörést okozhat nemcsak a laikus, hétköznapi ember, de még a muzeológusok számára is. Ezekből a tárgyakból gyűjtöttünk össze egy kiállításravalót: kiderül, mire jó egy ólmos bot, vagy mi köze van a macskáknak a pipadohányhoz? A kiállítás megtekinthető a Tomcsányi-kastély kiállítóterében.

2017 5 4 2017 5 5