A Beregi Múzeum Baráti Köre 2008. május 14-én rendhagyó ünnepi közgyűlést tartott a Tomcsányi-kastélyban. Vendégek voltak a Beregi Múzeum és a baráti kör támogatói: Dr.Dr.h.c. Tomcsányi Pál akadémikus, a Beregi Múzeum Baráti Körének tiszteletbeli örökös tagja, Dr. Tomcsányiné Szemere Sarolta aranykoszorús kézműves mester és Gombita Sándor patrónus.

2008 5 1

A vendégeket Dr. Patakiné Dr. Baráth Ida, a Beregi Múzeum Baráti Körének elnöke köszöntötte. Felhősné Dr. Csiszár Sarolta beszámolót tartott az adományokról. Tomcsányiné Szemere Sarolta a tamburhímzés rejtelmeibe avatta be a résztvevőket.

2008 5 2

Tomcsányi Pál és Gombita Sándor a történelmi családról és a naményi emlékekről mesélt, valamint felolvasást hallgathatott meg a közönség a Vladárok és a Tomcsányiak ősi kapcsolatáról. A Tomcsányi Pál által készíttetett padokat pedig az alkotó, Alexa László jelenlétében vette használatba a nagyközönség.