Gombita Sándor volt vásárosnaményi lakos évek óta adományokkal támogatja a helyi és határontúli oktatási és kulturális intézményeket. A Beregi Múzeum időszaki kiállítása ennek a régi évszázadokat megidéző nemes tradíciónak a felelevenítését mutatja be.

2008 3 1

Bereg falvait ősidőktől fogva támogatták a helybeli birtokosok. Ez nagyban hozzájárult a térség fejlődéséhez. Ez a támogatói tevékenység – nagy örömünkre – kezd újjáéledni.

2008 3 2

dr. Tomcsányi Pál (középen) 2007-ben dr. Tomcsányi Pál a látogatóbarát múzeum továbbfejlesztéséhez, a lehetőségek bővítéséhez (berendezési tárgyak beszerzése) 1.2 millió forintot adományozott a Beregi Múzeumnak.

"A naményiak kényelmére, a volt lakók emlékére"

2008 3 3

Tomcsányi Pál akadémikus adományával négy darab négyszemélyes, szép kivitelű lócával gyarapodott a Tomcsányi kastélyban működő Beregi Múzeum parkja.

2008-ban Gombita Sándor volt vásárosnaményi lakos – aki korábban kulturális intézményeinket és a helyi egyházakat is támogatta –, a múzeumi feldolgozó munka megsegítésére modern technikai eszközöket adományozott.

2008 3 4 2008 3 5