Augusztus 2–3-án a Beregi Múzeum is részt vett kiállítóként a PanyolaFeszten, ahol a Dézsa-portára érkezőket kiállítással vártuk, valamint a beregi keresztszemes hímzést is kipróbálhatták az arra vállalkozók.

Múzeumunk igen gazdag tárgyi és fotóanyaggal rendelkezik Panyoláról, így a Csonkavég utca 17-es számú házat volt mivel megtöltenünk és ideiglenes kiállítóhellyé varázsolnunk. Az egyik szobában számos, fából készült használati tárgyat, szerszámot lehetett megtekinteni, amelyek a helyi ezermesterek keze munkáját dicsérik. A fesztiválozók a panyolai asszonyok szebbnél szebb, beregi keresztszemes hímzéssel díszített remekeit (kendők, abroszok, komakendők, gyászabrosz) is megcsodálhatták.

Egy másik szobában Panyolán készült archív fotókat vetítettünk, és nem hiába, hiszen sok helyi vendégünk rokonokat, szomszédokat, barátokat fedezett fel a fénykép szereplői, vagy az életnagyságú reprodukciók között.

Az udvaron kipróbálhatták magukat a hímezni vágyók: a beregi keresztszemes hímzés alapanyagaival, technikájával lehetett ismerkedni, valamint játékokkal vártuk a játékos kedvűeket. A Beregi Múzeum panyolai emlékei így – ha csak rövid időre is – visszakerültek a Szamos-parti faluba.

További fotók a galériában