Szabolcs-Szatmár-Bereg megye népművészete

2014 11 1

2014. december 15-én mutatták be Nyíregyházán a Szabolcs-Szatmár-Bereg megye népművészete című kötetet, amely a Nemzeti Örökségünk c. sorozat tizedik részeként jelent meg. A 784 oldalas, gyönyörű fotókkal illusztrált monográfiát Ratkó Lujza szerkesztette. Ez a tudományos munka teljes körű képet ad a megye népművészetének minden területéről, és bemutatja azokat a népművészeti alkotásokat, amelyeket a megye múzeumai féltve őriznek. A szerzők között találjuk többek között Felhősné dr. Csiszár Sarolta nyugalmazott múzeumigazgatót, aki 3 témában is publikált, nevezetesen: Templomok, Öntöttvas kályhák illetve Szőttesek és hímzések címmel, valamint Varga János múzeumigazgatót, aki a gazdálkodás népművészetén belül A gazdálkodás eszközeiről írt. Gratulálunk a szerzőknek, hisz írásaikkal nemcsak hogy maradandót alkottak, hanem egy olyan szakmai alapot teremtettek ezáltal, amely visszavezet bennünket a népművészet gyökereihez. Tudományos mivolta ellenére laikus érdeklődők számára is ajánljuk, mivel nagyon sok érdekességet megtudhat belőle az olvasó.

Advent 2014.

A Beregi Múzeum munkatársai részt vettek a város adventi készülődésében. A december 11-én megrendezett kézműves délutánon az érdeklődő gyerekekkel képeslapot készítettek, melynek egyedisége, hogy a hátoldalán egy 1925-ös Ábécéskönyv karácsonyi verse olvasható.

2014 10 1 2014 10 2

Zoárd-napi kiállítás

Namény Fotótár a Zoárd-napi Sokadalmon

A Beregi Múzeum várostörténeti fotókiállítása kiköltözött a Kraszna-partra július 12-én és 13-án.

2014 7 1

Beregi keresztszemes hímzés napja – Tákos 2014

– Tákos, 2014.július 5.

A Beregi Múzeum immár második alkalommal vett részt a Tákoson megrendezett Beregi Keresztszemes Hímzés Napján. Ez alkalomból Tákos község önkormányzata keresztszemes pályázatot hirdetett "Madarak a beregi keresztszemes motívumkincsében" címmel. A beérkezett pályamunkák zsűrizésében részt vettek a Beregi Múzeum munkatársai. A rendezvényt Varga János múzeumigazgató nyitotta meg, ahol az ügyes kezű hímző asszonyok munkáját is jutalmazták.

2014 6 1

Múzeumok Éjszakája a Beregi Múzeumban 2014.

"Csak tiszta forrásból"
Beregi keresztszemes hímzések kiállítása

2014 5 2
Ideiglenes kiállítás nyílt június 21-én,a Múzeumok Éjszakáján "Csak tiszta forrásból" címmel. Varga János múzeumigazgató köszöntője után a kiállítást megnyitotta
Vargáné Hegedűs Eszter múzeumpedagógus.

A kiállítás megtekinthető nyitvatartási időben a Beregi Múzeumban (Tomcsányi-kastély, Szabadság tér 26.)

2014 5 1