Alábbi múzeumi foglalkozásaink a Beregi Múzeum gyűjteményére épülnek, amelyeket óvodáskortól nyugdíjaskorig ajánlunk az érdeklődőknek.
A kínálatban szemezgetve a szűrőfeltételek megadásával pontosítani lehet az elképzelésnek leginkább megfelelő foglalkozást.
Az időpontot, a költségeket és a létszámot kérjük egyeztesse a múzeum munkatársaival elérhetőségeink valamelyikén.
A foglalkozás két részből tevődik össze. A benti foglalkozás során a gyerekek megismerhetik azokat a régi játékokat, amelyeket nagyszüleik használtak. A bemutatáshoz segítségünkre lesz a Múzeum kiállítási anyaga, valamint a raktárból előhozott gyermekjátékok, műtárgymásolatok. A kinti foglalkozáson (jó idő esetén) a gyerekek fából készült népi eszközös játékokkal játszhatnak, versenyezhetnek (medvetalp, mocsárjáró léc, gólyaláb, ugrálózsák).
A foglalkozás leginkább a Hon- és népismeret tantárgyhoz köthető, a múzeum néprajzi, népművészeti tematikájú kiállításai adják az alapját. A Nemzeti Tankönyvkiadó Baksa Brigitta: Élet a házban (2007) című tankönyve alapján, a tanmenetbe belesimuló, múzeumi környezetben levezetett tanórán a tanulók megismerhetik a kender termesztésének és feldolgozásának lépéseit, eszközeit.
A foglalkozás leginkább a Hon- és népismeret tantárgyhoz köthető, a múzeum néprajzi, népművészeti tematikájú kiállításai adják az alapját. A Nemzeti Tankönyvkiadó Baksa Brigitta: Élet a házban (2007) című tankönyve alapján, a tanmenetbe belesimuló, múzeumi környezetben levezetett tanórán a tanulók megismerhetik az ételkészítés eszközeit: dagasztóteknőt, a szitát, sütőlapátot, mozsarat, köpülőt, krumplitörőt, főzőfazekat, csuprot, korsót, tejesköcsögöt, lábast, szilkét, butellát, tésztaszűrőt, kuglófsütőt.
A foglalkozás leginkább a Hon- és népismeret tantárgyhoz köthető, a múzeum néprajzi, népművészeti tematikájú kiállításai adják az alapját. A Nemzeti Tankönyvkiadó Baksa Brigitta: Élet a házban (2007) című tankönyve alapján, a tanmenetbe belesimuló, múzeumi környezetben levezetett tanórán a tanulók megismerhetik a népi élet bútorait, úgymint ácsolt láda, festett láda, kelengyés láda, kredenc, tálas, dikó, gyalogszék, asztalszék, bölcső, szuszék, téka.
Tudod-e mi az, ami nyáron hideg, télen meleg? Hol „terem” a vas és milyen, amikor folyékony? És hogy lesz a folyékony vasból angyal vagy oroszlán? Ha elég erős vagy, kipróbálhatod a 3D puzzle-t, de „tüzet is rakhatsz” a múzeumban. Kiderül, hogy melyik a legtüzesebb ló és miért őrzünk egy több mint 150 éves bogarat. Mindezt megtudhatod, ha jelentkezel az osztályoddal új foglalkozásunkra, ahol interaktív és játékos formában fedezheted fel a Beregi Múzeum egyik alapkövének számító vasöntvény-gyűjteményt.
Egy hagyományos beregi népi étellel ismerkedhetnek meg a foglalkozáson résztvevők, miközben a Beregi Múzeum gyűjteményén keresztül a hozzá kapcsolódó használati tárgyakat és a régi konyhák legfontosabb tárgyi eszközeit is bemutatjuk. Az elkészült ételeket szilvalekvárral fogyaszthatják el a tanulók.