Híreink

Baráth Sándor Kristófot köszöntjük

Aki már gyerekkorában is késsel járt! No nem azért, mert olyan harcias természetű, sőt... A kések – kiegészítve vésőkkel, kalapácsokkal, különféle fafaragó szerszámokkal – végigkísérik az idén 70 éves Baráth Sándor Kristóf pályáját.

A jeles alkalomból az alkotóról készült portréfilmet ajánljuk szíves figyelmébe minden kedves érdeklődőnek.

 

„Fából faragott beregi világ” címmel látható a Beregi Múzeumban a kétszeres népi iparművész jelentős munkásságának néhány kiváló darabja, ezek megtekintését is szorgalmazzuk nyitvatartási időben!

 

Elismerő oklevél a Magyar Kultúra Napján

2026. január 22-én a Magyar Kultúra Napján a kulturális és innovációs miniszter elismerő oklevelét vehették át azok, akik a vármegyében a kultúráért hosszú évek óta tevékenykednek.

 

 

Bővebben ...

Jegyárak

Múzeumi belépőjegy/fő

 
Teljes árú
1000 Ft

Kedvezményes árú (6 évestől 26 évesig, 62 év felett)
500 Ft
Családi (min. kettő, 18 év alattit kísérő 1 vagy 2 közeli hozzátartozó)
500 Ft 
6 éven aluliaknak, pedagógusoknak (közoktatásban), 70 éven felülieknek, fogyatékkal élőknek (+1 kísérőnek)
a belépés ingyenes

Fotózás/videózás
500 Ft

Tárlatvezetés: (magyar nyelven igényelhető)
300 Ft

Műtárgy látványraktár belépőjegy
500 Ft

 
Kedves Vendégeink!
 
Kiállításaink megtekintésére nyitvatartási időn kívül is lehetőséget biztosítunk, előzetes egyeztetés után.
Ebben az esetben egységesen teljes árú belépőjegyeket számolunk fel.

Mobil: 00 36 30 949 49 82 


Kedvezmények:

Díjtalanul látogathatja a muzeális intézmények állandó és időszaki kiállításait az Európai Gazdasági Térségről szóló megállapodásban részes állam állampolgára (a továbbiakban: EGT állampolgár), amennyiben:
  • 6. életévét be nem töltött kiskorú,
  • a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény 4. § a) pontja szerinti fogyatékos személy (a továbbiakban: fogyatékos személy)
  • fogyatékos személyt kísér (legfeljebb 1 fő),
  • a miniszter által kiadott szakmai belépővel rendelkezik,
  • legalább 400 fős taglétszámmal rendelkező, országos hatáskörű közgyűjteményi szakmai szervezet tagja,
  • közoktatásban dolgozó pedagógus,
  • 70. életévét betöltötte
Díjtalanul látogathatja a muzeális intézmények állandó kiállításait az EGT állampolgár minden hónap egyik hétvégéjének a muzeális intézmény által meghatározott napján, amennyiben:
 
  • 26. életévét még nem töltötte be, 
  • 18 év alatti személyt kísér, és annak a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény 685. § b) pontja szerinti közeli hozzátartozója (legfeljebb 2 fő).
 
A muzeális intézmények állandó és időszaki kiállításait 50%-os kedvezményes belépődíj fizetésével látogathatja az alábbi EGT állampolgár:
 
  • 6. életévének betöltésétől 26. életévének betöltéséig, 
  • 62 év felett,
  • a legalább két, 18 év alatti személyt kísérő egy vagy két — a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény 685. § b) pontja szerinti — közeli hozzátartozó, a (2) bekezdés b) pontjában foglalt eset kivételével.
 
 

„Sorvasztó nyomoruság” – előadás a Beregi Múzeumban

Mint néprajzkutató állt a közönség elé Varga János múzeumigazgató, aki arra vállalkozott, hogy egy illusztrált előadásban foglalja össze kutatásainak eredményeit. A kutatás forrásai ezúttal levelezések, anyakönyvi bejegyzések, halotti bizonyítványok, korabeli újságcikkek, könyvek, témája pedig az egykori betegségek, járványok, népi gyógymódok, halálokok...
 
 
Az így létrejött tudománynépszerűsítő előadás címe: „Sorvasztó nyomoruság” – betegségek régen vidékünkön, amit november 27-én hallgathattak meg az érdeklődők. Bár a cím elég nyomasztó, a tematika feldolgozása mégsem hervasztó, annál inkább érdekes, színes, néhol persze elszomorító vagy felkavaró, de helyenként megmosolyogtató is volt.
 
 
Bemutattuk az 1831-es kolerajárvány idején használt mészkő vízszűrőt is, valamint Balogh Györgyné Pető Katalin bábadiplomáját, bábanaplóit, bábatáskáját és annak felszereléseit.
 
 
 
 
Szöveg és fotók:
Szász Csaba
Beregi Múzeum
 

 

 

 

Kövess Minket!

Beregi Múzeum Játéksarok

DSCN8027

Rólunk írták...

  • A Magyar-Kazah Baráti Társaság jelen lévő tagjai nevében örömmel jártuk végig a Tomcsányi-kastély és a Máthé-kúriát. Köszönjük a nyitvatartási időn kívüli vendéglátást és részletes tárlatvezetést. További sok sikert és mosolygós látogatót kívánunk!
    Varga Nándor elnök
  • Köszönöm, hogy itt lehettem újra és gyönyörködhettem a csodás beregi keresztszemes kézimunkákban, vaskályhákban, a képeken látott templomok szószékkoronáiban.
    Tisztelettel, Székely Judit
  • Nagyon tetszett a kiállítás és köszönjük szépen a szakszerű, komoly élményt jelentő tárlatvezetést.
  • Az első napok benyomása alapján úgy tűnik nagyon jó döntés volt a részünkről ellátogatni az ország keleti csücskébe. Kedves emberekkel, szívélyes fogadtatással találkoztunk. Itt a múzeumban is. Gratulálunk a kiállításokhoz. Valóban gazdag ízelítőt kaptunk a táj múltjáról. Köszönjük a tárlatvezetőnknek a kapott információkat és kedves kalauzolást.
    Morvai Marina
  • Nagyon, de nagyon tetszett a kiállítás. Máskor is jövök.
    ☺♥
  • Visszatekintés a múltra, régi emlékek, tárgyak megmentése, röviden, tömören. Egy nagyszerű kiállítást láthattunk, köszönjük a nagyszerű emléket, egy budapesti ifjú pár.
    Dominika és Krisztián
  • Kedves idegenvezetés, tartalmas tárlat.
    Győrffy Lajos, Kecskemét

Keresés az oldalunkon